canlı destek

Yurtdışı İlişkiler

Justus Liebig Üniversitesi

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Giessen Justus-Liebig Üniversitesi (Almanya) arasında 1960 yıllardan başlayan ve 50 yılı aşkın süredir devam eden işbirliğine Toprak Bilimi ve Birki Besleme Bölümü aktif destek vermektedir. Özellikle  IAESTE (Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği) kanalıyla stajyer öğrenci değişimi uzun yıllardır devam etmektedir.  Staj hareketliliği sayesinde ülkemize gelen yabancı öğrenciler fakültemiz öğrencileri ile birlikte staj yaparak mesleki bilgilerini arttırmakta bunun yanında ülmemizin kültürel  ve doğal zenginliklerini yakından tanımaktadırlar. Aynı şekilde Almanya’ya giden öğrencilerimiz farklı deneyimler kazanarak ülkemize geri dönmektedirler.  Justus Liebig Üniversitesi ile olan işbirliği “50 Yıllık Dostluğun Öyküsü” adı ile Türkçe ve Almanca olarak kitaplaştırılmıştır. Yine yakın dönemde işbirliği hakkında ülkemiz ve Alman basınında yer alan haberlere aşağıda ulaşabilirsiniz.

Ege, Yabancı Stajyer Öğrencilerini Ağırlıyor

Yabancı öğrenciler Ege Üniversitesi'nde staj yapıyor

Alman öğrenciler staj için Ege Üniversitesi

Erfahrungen sammeln und Neues lernen

Ich möchte mich einfach überraschen lassen

 

Türkiye Bursları

Bölümümüzde Türkiye Bursları aracılığı ile lisans üstü eğitim gören Benin, Togo ve Küba’dan öğrenciler bulunmaktadır.   Yüksek Lisans ve Doktora faaliyetlerinde bulunan bu öğrenciler ülkeleri ile ülkemiz arasında kültür ve bilim köprüleri oluşturmaktadırlar.

 

Toprak ve Su Konulu Uluslararası Yaz Okulu

Fakültemiz Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü ve Prag Life Science Universitesi Ziraat Fakültesi Su Kaynakları Bölümü (Çek Cumhuriyeti) işbirliği ile 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında ‘Toprak ve Su’ konulu uluslararası yaz okulu etkinliği gerçekleştirilmiştir. Yaz okulunun düzenlenmesinde UTAEM, ELLS ve ELLS’ye üye üniversiteler destek olmuştur. 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ